1 liga PLF – Gwiazda Ruda Śląska – Unia Tarnów 4-3 (2-1)

Hala w Halembie pomogła! Po trzech wyjazdowych porażkach z rzędu wygrywamy wreszcie w 1 lidze futsalu. Po zaciętym spotkaniu Gwiazda pokonała 4-3 Unię Tarnów. 1 połowa należała do rudzian, którzy prowadzili po bramkach Gładkowskiego i Tkacza. W samej końcówce tej części gry rywale w dość niegroźnej sytuacji zdobyli kontaktowego gola. Po zmianie stron Unia wyrównała, ale odpowiedź Gwiazdy była natychmiastowa i Jagodziński zdobył bramkę na 3-2. Głównym wydarzeniem II połowy była czerwona kartka dla bramkarza gości w 28 minucie gry. Na trzy sekundy przed końcem gry w przewadze ponownie Jagodziński zdobywa bramkę i było 4-2. Goście przyjechali do Halemby z jednym bramkarzem i zmuszeni byli grać w przewadze. Niespełna dwanaście minut zamieniło się tylko na jedną bramkę i Gwiazda wygrała 4-3.

Za tydzień w lidze jest przerwa – będą spotkania pucharowe ale już bez naszego udziału. W sobotę zagramy sparing z ekstraklasowym Dremanem Komprachcice.