EF – Gwiazda Ruda Śląska – Piast Gliwice – Niedziela Godz. 16.00

Przypominamy, że w niedzielę o 16.00 w 8 kolejce SRS Gwiazda Ruda Śląska podejmuje gliwickiego Piasta. Mecz odbędzie się w hali bielszowickiej Zgody!

Spoglądając w tabelę – Piast 6 pkt. – Gwiazda 5 pkt. – nikomu nie trzeba tłumaczyć jak ważne jest to spotkanie dla jednej i drugiej drużyny. Gwiazda punktuje tylko w hali w Halembie, teraz zagramy jako gospodarz ale czy hala w Bielszowicach będzie naszym atutem? Dodatkowo zagramy bez naszego kapitana Aleksandra Waszki, który musi pauzować po czerwonej kartce otrzymanej w Lesznie. Cieszy powrót Jakuba Haase, który po ciężkiej kontuzji walczy by znaleźć się w meczowej kadrze. Ostateczną decyzję podejmą trenerzy.

Goście, których cele sięgają zawsze medalowych pozycji rozpoczęli sezon bardzo słabo. Z meczu na mecz Piast jednak wygląda coraz lepiej – pomagają zagraniczne transfery dokonywane już w trakcie sezonu oraz sprowadzenie bardzo znanego trenera Orlando Duarte. Piast przyjedzie do Bielszowic dodatkowo zmobilizowany wygranymi derbami z GSF.

W jednej i drugiej drużynie brakuje zawodników, którzy w przeszłości grali po przeciwnych stronach – na pewno emocje są gwarantowane!