Klasa A – Gwiazda Ruda Śląska – Siemianowiczanka II Siemianowice Śl. – Sobota Godz. 13.00

Dużymi krokami nasi seniorzy występujący w klasie “A” zbliżają się do zakończenia rundy jesiennej. W sobotę na boisku w Nowym Bytomiu o godzinie 13:00 rozegrają ostatni mecz ligowy w roli gospodarza, a rywalem będą rezerwy “Siemianowiczanki” Siemianowice. Za tydzień jeszcze spotkanie wyjazdowe w Chorzowie z zespołem “Stadionu” Chorzów i po tej rywalizacji będzie czas na podsumowanie występów w pierwszej historycznej rundzie w “Serie A”.
W tej rundzie rozgrywek rzadko zdarzało się że nasz zespół przystępując do meczu był wyżej w tabeli niż rywale jednak właśnie najbliższy przeciwnik z Siemianowic zajmuje ostatnią pozycję w tabeli i miejmy nadzieję, że nasza młodzież zdobędzie komplet punktów i będzie gonić środek tabeli. Jednak do pełnego sukcesu w sobotnie popołudnie będzie potrzebne pełne zaangażowanie każdego z zawodników którzy wybiegną na boisku przy ulicy Czarnoleśnej. Już podczas treningów w mijającym tygodniu trener Michał Grzywaczewski uczulał swoich zawodników aby nie lekceważyć najbliższych rywali, którzy bardzo dobrze zaprezentowali się w poprzedniej kolejce w meczu z “Grunwaldem”.
Wiemy, że w tym meczu nie wystąpi kontuzjowany Karol Byrski, a na drobne urazy oraz przeziębienia skarżą się Wardzichowski, Lein, Grzywa, Chwieduk i Dworaczek. Miejmy nadzieję, że w sobotę będą zdolni do gry i podjęcia walki na boisku i zgarną ważne trzy punkty.