Klasa A – UKS Szopienice – Gwiazda Ruda Śląska 1-3 – relacja

Relacja ze spotkania UKS Szopienice – Gwiazda Ruda Śląska

Pokonując w drugiej kolejce Katowickiej Klasy “A” zespół z Szopienic nasi seniorzy podbudowali swoje morale po wpadce z inauguracji sezonu. Przed spotkaniem w Szopienicach już w szatni było widać, że nasza drużyna chce wrócić na “właściwe tory”. Od początku spotkania realizując założenia taktyczne nasi piłkarze byli zespołem lepszym czego efektem była bramka w 2 minucie meczu. Kapitan zespołu Daniel Jagodziński zaliczył asystę, a bramkę zdobył Nikodem Kordyjak. Niestety gospodarze w 20 minucie wyrównali po błędzie naszego zespołu w formacji obronnej. W 30 minucie wychodzimy na prowadzenie. Daniel Jagodziński świetnie przymierzył z rzutu wolnego i wyprowadził nasz zespół na prowadzenie. W drugiej części spotkania nasz zespół dalej realizował zadania taktyczne. Gospodarze częściej byli przy piłce ale nie potrafili zagrozić bramce Patryka Lawacza. Gdyby kolejno lepiej zachowali się w sytuacjach “sam na sam” Mzyk i Kordyjak zwycięstwo mogło by być wyższe. W 80 minucie meczu po podaniu Jagodzińskiego bramkę zdobył Nikodem Kordyjak i ustalił wynik meczu. Cieszą zdobyte trzy punkty. Teraz przed naszym zespołem mecz z “Józefką” Chorzów. Przeciwnik można powiedzieć z “wyższej półki” ale przy takim zaangażowaniu naszych zawodników jak w Szopienicach możemy mieć nadzieję, że “GWIAZDA ” powalczy o kolejne punkty.

Opinia trenera Michała Grzywaczewskiego po meczu :
“Może nie idealny ale dobry mecz mojego zespołu. Chłopcy realizowali założenia taktyczne, walczyli o każdą piłkę i taki zespół chce się oglądać zza linii bocznej. Cały zespół zasłużył na wyróżnienie. Dobre interwencje Lawacza, asysty Jagodzińskiego i bramki Niko były dopełnieniem tej wygranej. Przed meczem długo zastanawiałem się kogo wystawić w ataku… i dobrze wybrałem bo Niko się sprawdził i z pewnością był najlepszym zawodnikiem w tym meczu. Już od poniedziałku myślimy o kolejnym meczu i będziemy robić wszystko aby w rywalizacji z faworytem meczu III kolejki “Józefką” powalczyć o kolejne punkty”.

“SZOPIENICE ” – “GWIAZDA ” 1:3 (1:2)

0:1 – 2′ – KORDYJAK NIKODEM(asysta Jagodziński)
1:1 – 18′ – Maciaszczyk Nikodem
1:2 – 30′ – JAGODZIŃSKI DANIEL (rzut wolny po faulu na Taladze)
1:3 – 80′ – KORDYJAK NIKODEM (asysta Jagodziński)

Żółte kartki : Dworaczek, Kosiecki, Chromik, Mzyk.

PIŁKARZE MECZU : LAWACZ PATRYK, KORDYJAK NIKODEM.

SKŁAD “GWIAZDY” :
LAWACZ – WOJCIUCH, TALAGA (88′ KOSIECKI), DWORACZEK, CHWIEDUK, DZIADZIK, WARDZICHOWSKI (42′ NOWICKI), MZYK, LESZKÓW (70′ CHROMIK), JAGODZIŃSKI (K), KORDYJAK (88′ TOMECKI).