Klasa A – Wawel Wirek – Gwiazda Ruda Śląska 1-2 (1-0)

Dobry weekend naszych zespołów seniorskich. Po zwycięstwie “halowców” w Gliwicach nasi piłkarze występujący w Klasie “A” pokonali w meczu wyjazdowym “Wawel” Ruda Śląska 2:1. Zwycięstwo tym bardziej cieszy ponieważ była to pierwsza wygrana naszego zespołu w spotkaniach derbowych od kiedy “Gwiazda” występuje na boiskach trawiastych.

Wracając do meczu to pierwsze 45 minut zresztą tak jak tydzień temu w meczu ze “Stadionem” nie wyglądała dobrze. Co prawda rywale również nie zachwycali jednak w 20 minucie meczu zdobyli bramkę z rzutu karnego. Najpierw nieporozumienie naszych obrońców potem faul którego można było uniknąć i do przerwy przegrywamy. W przerwie w naszej szatni “było głośno” i może właśnie te uwagi trenera sprawiły, że drugie 45 minut to dobra gra która przyniosła nam wygraną. W 77 minucie z rzutu wolnego dośrodkowuje Mateusz Nowicki, a bramkę na remis głową zdobywa Marcin Michalski. Po tym golu nasz zespół dalej dążył do wygranej. W 87 minucie faulowany w polu karnym gospodarzy jest Mateusz Mzyk jednak sędzia nie dostrzegł faulu. Jednak po konsultacji z sędzią liniowym dyktuje “jedenastkę”. Pewnym wykonawcą jest Tomasz Dziadzik, któremu sędzia cztery razy przestawiał piłkę na “wapnie”. Brawo dla “Dziadka”, że wytrzymał “wojnę nerwów”. Po serii porażek w ostatnich trzech kolejkach nasz zespół zdobył 7 punktów. Ostatnia kolejka rundy jesiennej to mecz z “Naprzodem” Lipiny i przy wygranej nasz zespół może spokojnie przygotowywać się do “wiosny” w której “Gwiazda” musi więcej punktować na własnym boisku.

“WAWEL” – “GWIAZDA”       1 : 2   (1:0)

1:0 – 20 min – Blaszke Wojciech (rzut karny po faulu Nowickiego)
1:1 – 77 min – MICHALSKI MARCIN (asysta z rzutu wolego Nowicki)
1:2 – 87 min  – DZIADZIK TOMASZ (rzut karny po faulu na Mzyku)