Klasa A – ” MKS SIEMIANOWICZANKA II” – “GWIAZDA” 1:4 (1:2)

W pierwszym meczu rundy wiosennej na wyjeździe pokonujemy w “Parku Pszczelnik” rezerwy “Siemianowiczanki” 4:1. Spotkanie nasz zespół mógłby wygrać zdecydowanie wyżej jednak w drugiej połowie nasi piłkarze nie wykorzystali kilku doskonałych sytuacji … może i dobrze bo bramki są potrzebne w następnych spotkaniach ligowych.

Do Siemianowic nasz zespół jechał z nastawieniem na zwycięstwo. Podczas tygodnia poprzedzającego mecz  przed każdym treningiem trener zespołu Michał Grzywaczewski powtarzał, że tylko trzy punkty nas satysfakcjonują. Bojowe nastawienie sprawiło, że trzy punkty punkty, cztery gole pojechały do Rudy Śląskiej choć z przebiegu meczu przynajmniej jeszcze cztery powinne wpaść do bramki rywali. Sam Dawid Studnik powinien w ostatnich 20 minutach zdobyć przynajmniej trzy gole. Tak się nie stało i miejmy nadzieję, że w kolejnym spotkaniu nasz zespół będzie bardziej skuteczny.

W 10 minucie meczu po doskonałym podaniu Jagodzińskiego wynik spotkania otworzył Bartosz Talaga. Kiedy w 19 minucie błąd bramkarza wykorzystał Daniel Jagodziński, lobując piłkę nad golkiperem “Siemianowiczanki” wydawało się, że kolejne bramki dla naszego zespołu są tylko kwestią czasu. Niestety tracimy bramkę w 25 minucie i już do 45 minuty nasz zespół nie potrafił złapać rytmu meczowego z pierwszych 20 minut. W tym czasie warta odnotowania jest akcja Wojciecha Działacha. Popularny “Szpila” jak tyczki mijał kolejnych rywali jednak w sytuacji sam na sam minimalnie chybił.

W drugiej części spotkania nasz zespół kontrolował przebieg wydarzeń na boisku. Rywale z minuty na minutę fizycznie wyglądali coraz gorzej czego efektem były nasze doskonałe sytuacje do zdobycia bramki. Studnik 4, Kordyjak 1 to sytuacje sam na sam z bramkarzem rywali. Dodając do tego przynamniej 4 strzały, które mogły znaleźć drogę do bramki to wynik mógłby być dwucyfrowy. Z drugiej strony może dobrze, że nasi zawodnicy się nie wystrzelali i to co najlepsze czyli gole zostawią na kolejne mecze. W tej części meczu bramki zdobyli kolejno Studnik i Szołtysik. Najpierw w 65 minucie podawał Tomasz Dziadzik, a akcję mocnym strzałem wykończył Dawid Studnik. 88 minuta meczu to akcja bramkowa zawodników, których Michał Grzywaczewski wprowadził na boisko. Dawid Lesik świetnie obsłużył Dominika Szołtysika i “Moder” ustalił wynik meczu.

Cieszą z pewnością punkty, dobra gra przez większość spotkania. Wiemy, że na inaugurację rundy wiosennej nasz zespół rzadko zdobywał komplet punktów tym razem było inaczej. Mimo 4 zdobytych goli martwi trochę skuteczność ale w przyszłym tygodniu treningowym będzie dobry materiał do poprawy tego elementu. Następne spotkanie nasz zespół rozegra 4 maja o godzinie 17:30 a rywalem będzie zespół UKS “Ruch” Chorzów.

“SIEMIANOWICZANKA II”  –  “GWIAZDA”     1:4  (1:2)

0:1 – 10 min – TALAGA BARTOSZ (asysta Jagodziński)

0:2 – 19 min – JAGODZIŃSKI DANIEL (bez asysty)

1:2 – 25 min – —–

1:3 – 65 min – STUDNIK DAWID (asysta Dziadzik)

1:4 – 88 min – SZOŁTYSIK DOMINIK (asysta Lesik)

ŻÓŁTA KARTKA : MICHALSKI MARCIN (2).

PIŁKARZ MECZU : DWORACZEK MAKSYMILIAN