Klasa A – “Zwycięski remis z Józefką”

W pierwszej kolejce katowickiej klasy “A” sezonu 2020/2021 nasz zespół seniorów zremisował z faworytem tego spotkania “Józefką” Chorzów 2:2. Zespół z Chorzowa był faworytem ponieważ w poprzednich pięciu potyczkach o ligowe punkty “Gwiazda” nie potrafiła zdobyć nawet punktu. Najlepszym zawodnikiem w naszej ekipie był strzelec dwóch bramek Bartosz Siadul, który nie tylko strzelał ale i często brał na swoje “barki” ciężar gry w ofensywie.

Było to wyrównane spotkanie. Pierwszą bramkę po podaniu solenizanta Denisa Wardzichowskiego bramkę głową zdobył Bartosz Siadul w 24 minucie meczu. Do przerwy remis. Niestety dla naszego zespołu “Józefka” w 50 minucie wyrównała. Sytuacja z 62 minuty meczu mogła mieć decydujący wpływ na końcowy wynik. Maksymilian Dworaczek występujący na lewej obrony mający już  na koncie żółtą kartkę źle przyjął piłkę i ratując się faulem zobaczył czerwoną kartkę. Grając w “10” naszym zawodnikom należą się słowa uznania. Chorzowianie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego strzałem głową wyszli na prowadzenie i wydawało się, że szósta porażka stanie się faktem. Jednak w naszej ekipie w linii  ofensywnej w tym dniu mieliśmy Bartosza Siadula, który w 81 minucie po dośrodkowaniu z środka boiska przez Jarosława Zdziecha wyrównał wynik spotkania i jeden punkt dla “Gwiazdy”. Był to z pewnością cenny punt patrząc na sytuacje meczowe na boisku w Nowym Bytomiu. W dzisiejszym meczu debiut w żółto – niebieskich  barwach zaliczył Marcin Wójcik, który ostatnio występował w “IV – ligowej” Slavii” Ruda Śląska.

W najbliższą sobotę mecz derbowy w Bielszowicach z “Jastrzębiem”. Miejmy nadzieję, że nasz zespół sprawi kolejną niespodziankę i nie przestraszy się doświadczonego rywala.

“GWIAZDA”  –  “JÓZEFKA” CHORZÓW    2:2  (1:0)

1:0 – 24 min – SIADUL BARTOSZ (asysta WARDZICHOWSKI)

1:1 – 50 min – ———–

1:2 – 74 min – ———–

2:2 – 82 min – SIADUL BARTOSZ (asysta Zdziech)

PIŁKARZ MECZU : BARTOSZ SIADUL