W maju wrócimy do treningów?

Premier Mateusz Morawiecki oraz minister sportu, Danuta Dmowska-Andrzejuk ogłosili plan powrotu do sportowego życia w naszym kraju. Całe przedsięwzięcie podzielone na 5 etapów, ale pierwszy, który zakładał otwarcie lasów i parków jest już za nami. Drugi etap ma zostać wdrożony w życie 4 maja. Otwarte zostaną m.in. Orliki, boiska szkolne oraz inne obiekty sportowe na świeżym powietrzu. Maksymalnie w zajęciach będzie mogło brać udział 6 osób.

– Trenować można normalnie i ten etap jest za nami. W drugim etapie, od 4 maja, nastąpi otwarcie boisk, na których będzie mogło przebywać sześć osób. W trzecim etapie zostaną otwarte sale szkolne, obiekty zamknięte i również z maksymalnie sześcioosobowym składem – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Na trzeci i czwarty etap czeka wielu przedstawiciel sportów halowych, takich jak: koszykówka, futsal, piłka ręczna czy siatkówka. W tym przypadku treningi również będą mogły się odbywać maksymalnie w sześcioosobowych grupach. Uczestnicy nie będą musieli posiadać maseczek podczas zajęć.