Komunikat w sprawie aktualnej sytuacji drużyny seniorów i klubu

Niestety początek roku w którym obchodzimy jubileusz XX-lecia istnienia naszego stowarzyszenia jest dla nas dramatyczny.

W związku z decyzją o braku dofinansowania zarówno sportu dziecięcego jak i seniorskiego przez władze Miasta Ruda Śląska w stosunku do wszystkich klubów w mieście – brak środków na sport w roku 2020 w budżecie miasta –  w pierwszej kolejności Zarząd Klubu zmuszony był do rozwiązania umów z zawodnikami i sztabem szkoleniowym zespołu seniorów w Ekstraklasie Futsalu.

W II rundzie rozgrywek zawodnicy, którzy zdecydowali się pozostać w klubie będę występowali na zasadach amatorskich. Do kadry seniorskiej włączeni zostali juniorzy.

Aktualnie z kadry I zespołu odeszli – Paweł Barański i Mateusz Mrowiec do Piasta Gliwice, Kamil Kmiecik, Maciej Małek i Sylwester Gładkowski do FC 2016 Siemianowice Śląskie, Alex Castro wrócił do Brazylii, Jan Biskup do Sośnicy Gliwice, Robert Świtoń – koniec kontraktu, z funkcji trenera zrezygnował Łukasz Kujawa.  

Mimo trudnej sytuacji  Zarząd SRS Gwiazda podejmie wszystkie działania, aby zespół kontynuował grę na najwyższym szczeblu rozgrywek futsalowych. W sobotę o 17.00 zagramy w Halembie derby z GSF Gliwice oraz 25 stycznia zagramy w Chojnicach…

W związku z brakiem wsparcia ze strony miasta także “szkolenia dzieci i młodzieży” w najbliższym czasie odbędą się spotkania z rodzicami, o terminie których poinformują trenerzy poszczególnych grup. 

Oczywiście wszystkie zajęcia grup dziecięco – młodzieżowych odbywają się zgodnie w wcześniejszym harmonogramem.

O dalszych działaniach będziemy informowali na bieżąco.

Aktualnie trwają dwie akcje mające na celu wsparcie naszego klubu

SRS Gwiazda -> U-14
https://zrzutka.pl/z/mmpu14gwiazdarsl

SRS Gwiazda -> Klasa A
https://zrzutka.pl/wbchaf

 

Zachęcamy także do przekazania 1% podatku w rocznych rozliczeniach podatkowych na nasz klub – KRS 0000001693

Z góry dziękujemy wszystkim za wsparcie finansowe oraz za wszystkie słowa wsparcia i otuchy jakie otrzymaliśmy z wielu stron Polski i środowiska futsalowego.