“RUCH II” CHORZÓW – “GWIAZDA” 7:1 (1:1)

W spotkaniu towarzyskim przegrywamy wysoko z rezerwami chorzowskiego “Ruchu”. Było to dziwne spotkanie w wykonaniu naszego zespołu. Pierwsza połowa to bardzo dobra gra “Gwiazdy”, druga a raczej jej cztery minuty sprawiły, że przegrywamy w Chorzowie.

Pierwsze 45 minut na “Kresach” to bardzo dobra gra naszej drużyny. Nasz zespół długo utrzymywał się przy piłce, stwarzał sytuacje bramkowe. Jednak w 15 minucie gola po kontrataku zdobyli gospodarze. Na wyrównanie czekaliśmy do 39 minuty. Wtedy to w polu karnym faulowany był Nikodem Kordyjak, a “jedenastkę” pewnie wykorzystał kapitan zespołu Karol Byrski. Niestety druga połowa meczu, a raczej jej cztery minuty sprawiły, że musieliśmy uznać wyższość rywali. Między 48 a 52 minutą tracimy 4 bramki. Rywale grając prostymi środkami łatwo zdobywali gole przy biernej postawy całego zespołu w grze obronnej. Po tych bramkach z naszego zespołu “zeszło powietrze”, a rywale chwycili “wiatr” i do końca spotkania kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku.

Znając możliwości i umiejętności naszego zespołu trzeba mieć nadzieję i wierzyć, że za tydzień w starciu o punkty z “Józefką” błędy zostaną skorygowane i nasz zespół zgarnie trzy punkty bardzo potrzebne do ligowej tabeli.