Seniorzy wracają do treningów

W środę 22 stycznia nasi seniorzy występujący w klasie “A” wracają do treningów aby dobrze przygotować się do rundy wiosennej w Katowickiej Klasie “A”.

Wiemy, że Miasto Ruda Śląska nie poświęciło nawet złotówki na funkcjonowanie naszej drużyny jednak jak brzmi przysłowie “co nas nie zabije to nas wzmocni” i tym tropem nasi seniorzy będą kroczyć w rundzie rewanżowej. Po jesieni nasz zespół zdobywając 13 punktów może spokojnie myśleć o utrzymani się w Klasie “A”. Łukasz Lein – kapitan zespołu po zakończonej pierwszej rundzie stwierdził, że na wiosnę po ograniu będziemy kroczyć od zwycięstwa do zwycięstwa… i tego się trzymajmy. “Grać w czym mamy a resztę ogarniemy i trenować też bo dwie piłki wystarczą ;-). Choć niektórzy nasi rywale może są bardziej ustawieni finansowo  ale występują w strojach z lat 90-tych, które jeszcze pamiętam jak sam grałem. Przynajmniej sprzętowo jesteśmy zabezpieczeni” – stwierdził ironicznie i w swoim stylu  trener Michał Grzywaczewski.

Pierwsze treningi, które będą miały za zadanie jak najlepiej przygotować się do rundy wiosennej odbędą się w środę i czwartek o godzinie 19:00 na boisku w Nowym Bytomiu. Jutro trener zespołu Michał Grzywaczewski przedstawi serię meczy kontrolnych, które rozegrają nasi seniorzy. Wiemy, że pierwszy sparing rozegramy 1 lutego na arenie przy ulicy Czarnoleśnej  a rywalem będzie “Ostoja” Żelisławice.