“Serie A i B” wraca na boisko!!!

W najbliższą środę o godzinie 19:00 na boisku w Nowym Bytomiu przygotowania do rundy wiosennej rozpoczną seniorzy występujący na boiskach klasy “A”.

 

Pierwsze zajęcia seniorów odbędą się w środę i czwartek o godzinie 19:00 na boisku w Nowym Bytomiu. Jednak pierwsze nietypowe zajęcia odbędą się trochę wcześniej ponieważ ekipa zaliczy pierwszą jednostkę treningową w jednej z restauracji w Rudzie Śląskiej. Będzie oczywiście ważenie przez trenera tak jak zawsze na “oko” i zostanie przedstawiony plan treningów oraz sparingów w trakcie przygotowań do nowej rundy. Wiadomo, że miasto nie przeznaczyło pieniędzy na funkcjonowanie naszej drużyny seniorów, ale znając piłkarzy nie poddają się i będą walczyć o przetrwanie, a na boisku “zamożniejszym firmom piłkarskim” napsują trochę krwi w walce o awans do klasy okręgowej . Jak stwierdził jeden z zawodników w “naszej kupie siła” i tego się będziemy trzymać.

“Na razie mamy prawie nowe stroje bo niektóre ekipy grają w takich z lat 90-tych, sześć piłek, osiem znaczników, z 20 tzw. kapek i nawet drabinkę do ćwiczeń. Na tym poziomie w którym gramy to z pewnością wystarczy. Może nawet tą drabinkę wystawimy na OLX bo w sumie rzadko używamy 😉 Nie mamy tylko jeszcze “kapuchy” ale będziemy kombinować – stwierdził ironicznie trener zespołu Michał Grzywaczewski.