Seniorzy wracają do treningów

W środę o godzinie 19:00 na boisku w Nowym Bytomiu pierwsze zajęcia treningowe zaliczą seniorzy występujący w klasie “A” przygotowując się do rundy wiosennej.

Wiemy, że nastały ciężkie czasy dla naszej i nie tylko naszej drużyny w mieście ponieważ nie została przeznaczona nawet “złotówka” na funkcjonowanie piłki seniorskiej przez miasto Ruda Śląska. “Co nas nie zabije to nas wzmocni” mówi stare przysłowie i tym tropem będzie podążał nasz zespół, który nie ma zamiaru się poddawać i zrobi wszystko by jeszcze namieszać w serie “A” w rundzie wiosennej. Na jesień nasz zespół tracił dużo bramek, a co za tym idzie punktów w końcówkach meczu i nad tym aspektem między innymi nasza ekipa będzie skupiała się podczas przygotowań do nowej rundy. Jak stwierdził kapitan zespołu Łukasz Lein po skończonej pierwszej rundzie, że wiosną będziemy kroczyć od zwycięstwa do zwycięstwa ponieważ zebrane doświadczenie będzie procentować. “Jest ciężko ale moja drużyna się nie podda. Trenować i grać w czym mamy i za to nie musimy się wstydzić  bo są drużyny w naszej lidze bardziej zamożne ;-), a grają w strojach z lat 90-tych ;-). Mamy ze cztery piłki, osiem narzutek, cztery pachołki i to z pewnością wystarczy do przygotowań. Może z “kasiorą” trochę gorzej ale jakoś damy radę – stwierdził ironicznie trener Michał Grzywaczewski.

Przygotowania do rundy rewanżowej rozpoczniemy nietypowo ponieważ nie będzie kontroli masy ciała po przerwie zimowej, testów tylko spotkanie poniedziałkowe w jednej z rudzkich restauracji przy napoju chłodzącym. W środę i czwartek pierwsze zajęcia treningowe na boisku w Nowym Bytomiu o godzinie 19:00. Pierwszy mecz kontrolny rozegramy 1 lutego, a rywalem będzie “Ostoja” Żelisławice.