Klasa A – Mecz ksero… GWIAZDA – UKS SZOPIENICE 0:4 (0:1)

Co łączy daty 18 września 2019 roku i 5 września 2020 roku… tylko jedno dwie wysokie porażki z zespołem “Szopienic”. Porażki, które nie powinny się zdarzyć. Prawie rok temu po dobrej naszej pierwszej połowie meczu przegrywamy po 90 minutach 0:5 w Szopienicach. Dzisiaj mecz ksero. Dobre nasze pierwsze 45 minut, a w drugiej połowie dostajemy cztery bramki i znowu nasza młodzież musi schodzić po meczu z opuszczonymi głowami. Co prawda dzisiaj rywale zdobyli bramkę w 35 minucie ale nasz zespół marnował doskonałe sytuacje bramkowe, a konkretnie aktywny w ofensywie Bartosz Talaga. W dwóch sytuacjach uderzył niecelnie, a raz piłka obiła słupek. Niestety w przerwie meczu kontuzję zgłosił środkowy obrońca Maksymilian Dworaczek, a w 63 minucie drugi “stoper” Tomasz Chwieduk musiał z kontuzją zejść z boiska. Z pewnością te straty w defensywie zaważyły na końcowy wynik. Niestety dzisiaj rezerwowi nie “dali tego” czego oczekiwał od nich trener Michał Grzywaczewski. Po stracie gola w 78 minucie spotkania na 0:2 nasz zespół musiał zaryzykować i zaczął atakować większą liczbą zawodników czego efektem były gole z kontry dla rywali. Szkoda naszej młodzieży bo “chcieć a móc” to za mało żeby pokonać doświadczony i cwaniacko grający zespół rywali.

W naszym zespole najlepszym zawodnikiem bez wątpienia był słynący ze swojej pokory Kamil Wojciuch, który bardzo dobrze pracował w linii defensywnej. Szkoda, że niektórzy nasi piłkarze… może raczej zawodnicy jedni dużo mówią, jedni tylko się kłócą a pożytku na boisku z nich żadnego. Szkoda że dzisiaj w naszym zespole nie mógł zagrać Bartosz Siadul, który z pewnością mógłby kilka razy uciec obrońcom z Szopienic.

Cóż, trudno ten mecz trzeba wymazać z pamięci i skoncentrować się na kolejnym który zagramy 16 września na boisku w Chorzowie z zespołem “Stadionu”. Do tego spotkania jest 11 dni i nasi zawodnicy powinni wyleczyć kontuzję oraz co niektórzy przemyśleć swoje fatalne zachowanie przed meczem jak i w jego trakcie bo niektórych sytuacji życiowych trener zespołu od przyszłego tygodnia nie będzie akceptował.

“GWIAZDA”  –  UKS “SZOPIENICE”    0:4  (0:2)

0:1 – 35 min – ——–

43 minuta – żółta kartka – KAROL BYRSKI

65 minuta – zółta kartka – TOMASZ DZIADZIK

0:2 – 78 min – ——-

0:3 – 88 min – ——-

0:4 – 89 min – ——-

Sędziował : Karch Kamil (Ruda Śląska)

PIŁKARZ MECZU : KAMIL WOJCIUCH